Wegwerkzaamheden in onze omgeving

Geplaatst op: 26-08-2026

Spoorwegonderdoorgang Om den Noort in Wolvega van 7 t/m 18 september afgesloten

Van maandag 7 september tot en met vrijdag 18 september vinden er onderhoudswerkzaamheden plaats aan de spoorwegonderdoorgang bij de Om den Noort in Wolvega. In deze periode is de weg volledig afgesloten voor verkeer.

Dit omdat het asfalt van de onderdoorgang en de rotonde toe is aan vernieuwing. Dit komt door het intensieve gebruik van de weg en door weersomstandigheden, zoals vorst en hitte. Gemeente Weststellingwerf vervangt het asfalt om Wolvega goed en veilig bereikbaar te houden via de spoorwegonderdoorgang.

 

Zie de afbeelding om te zien welke wegdelen afgesloten zijn.

Tijdens de werkzaamheden is de rijweg die onder het spoor door gaat volledig afgesloten voor verkeer. De rotonde aan de kant van de drafbaan blijft open. De rotonde naast Friesland Campina is afgesloten.

Fietsers kunnen wel gebruikmaken van het fietspad onder het spoor door.
De onderdoorgang blijft tijdens de werkzaamheden bereikbaar voor hulpdiensten.

(Dit is een samenvatting van het bericht van de Gemeente. Klik hier voor de volledige tekst)

 

Groot onderhoud A32 tussen Wolvega-Noord en Heerenveen-Zuid

Van vrijdag 28 augustus tot en met zaterdag 17 oktober 2026 voert Gebr. van der Lee wegwerkzaamheden uit op de A32 re tussen Wolvega-Noord en Heerenveen-Zuid in opdracht van Rijkswaterstaat.

Tijdens deze periode van 7 weken krijgt het verkeer op de A32 tussen Wolvega en Heerenveen te maken met verkeershinder door werkzaamheden:

• Van 28 augustus tot 20 september tussen Wolvega-Noord en Ter Idzard.
• Van 20 september tot 18 oktober tussen Ter Idzard en Heerenveen-Zuid.

In deze periode blijft de A32 overdag grotendeels bereikbaar voor het verkeer, maar er zijn enkele nachten waarop de A32 in delen wordt afgesloten voor verkeer, wanneer het rustig is op de weg.

Voorkomen sluipverkeer

Ondanks dat de A32 goed bereikbaar blijft voor het doorgaande verkeer, verwachten we toch dat, met name in de spitsuren, file kan ontstaan op de A32 door de wegwerkzaamheden.

Daarom neemt Rijkswaterstaat maatregelen om sluipverkeer op de Heerenveenseweg en de Slingerweg te voorkomen. Ook rijden veel weggebruikers op navigatie en nemen daardoor routes via het onderliggend wegennet. Dit willen we voorkomen. Daarom zijn in overleg met gemeente Heerenveen en gemeente Weststellingwerf maatregelen genomen om ongewenst sluip- en zwerfverkeer vanaf de A32 te voorkomen op de Heerenveenseweg en Slingerweg en de aansluitende wegen in dit gebied. Deze maatregelen zijn:

•Tijdelijk inrijdverbod voor gemotoriseerd verkeer op de Heerenveenseweg en Slingerweg.
•Wegversmalling op de Heerenveenseweg waardoor verkeer minder snel kan rijden en elkaar moet laten passeren.

Beide maatregelen worden opgenomen in een Tijdelijk Verkeersbesluit van gemeente Weststellingwerf, welke vanaf 28 augustus van kracht is. Dat betekent dat er op het inrijdverbod gehandhaafd kan worden door bevoegd gezag zoals politie of BOA, met name tijdens de spits. Het is belangrijk dat je kunt aantonen bestemmingsverkeer te zijn, mocht je op deze wegen staande gehouden worden. Ottersweg is bereikbaar via Mildam. Idzardaweg via Oldeholtpade.

Zie ook: https://www.rijkswaterstaat.nl/nieuws/archief/2026/06/a32-groot-onderhoud-tussen-steenwijk-en-heerenveen 

 


Tekst: Redactie
Foto's: Gemeente Weststellingwerf